Skrytość

Cena: 230,00 zł 230.00
ilość szt.

Opis

 

Grafika wykonana w technice wklęsłodruku na papierze z 2004 roku. 

Wymiary: 11 x 18 cm (odcisk płyty).

Edyta Purzycka (1968) jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom z grafiki artystycznej obroniła pod kierunkiem profesor Haliny Pawlikowskiej w 1996 roku, aneks z malarstwa i fotografii. W latach 1995-96 była stypendystką Ministra Kultury i Sztukii. Od 1997 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Tworzyła szatę graficzną miesięcznika studenckiego Maska, a następnie kwartalnika artystycznego Format. Współpracowała z czasopismem literacko – artystycznym Rita Baum oraz Wydawnictwem Szkolnym PWN. W 2000 roku opracowała scenografię do spektaklu Obrazek wigilijny. Przedstawienie powstało w ramach działalności Wrocławskiego Centrum Twórczości Dziecka. W 2001 roku Wydawnictwo TIKKUN wydało tomik poezji niemieckiego poety – Petera Gehrischa z grafikami Edyty Purzyckiej.

W swoich pracach wykorzystuje kilka technik wklęsłodrukowych (akwafortę, akwatintę, miękki werniks, odprysk atramentowy).Pozwala to na eksperymenty fakturalne oraz na uzyskiwanie efektów malarskich. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl